Jak Zarobić – Czyli Plan Działania

By zarabiać na giełdzie potrzebujemy:

Edukacji – czyli musimy mieć odpowiednią wiedzę, Analizę Techniczna, Fundamentalną itp.

Cierpliwości – czyli z 1000 zł nie zarobimy 2000 zł w miesiąc. Tylko można założyć 20-100% zysku rocznego.

Plan – Musimy mieć plan. Dlaczego kupujemy lub sprzedajemy. Musimy mieć potwierdzenie np. w Analizie technicznej. Plan działanie to 80% na to ze zarobimy.

 

Opiszę teraz mój plan działania

Jak już wspomniałem, w pierwszym etapie musimy mieć wiedzę, która pomoże w analizie wykresu. Czyli już mamy 70% szans na sukces.

Kolejną sprawą jest założenie ile maksymalnie możemy stracić.  W tym planie zakładam 100 zł

Plan otwarcia kontraktu na SELL

Teraz kolejny punkt to jest „cierpliwość’ czyli teraz czekam aż kura dojdzie w rejon 1,6273. W tym miejscu jest opor w którym rynek już 2 razy odbił się i spadł w dół.  Zdarza się ze 3 próba pokonania oporu jest udana (więc to jest moje ryzyko) Ale może kurs wcale tam nie dojść, co pokaże słabość byków.

Wiec teraz czekam na potwierdzenie:

– Formacja świecowa

– Pokonanie przez kurs niebieskiej lini kroczącej

– Odwrócenie MACD

Zakładam ze MACD dojdzie do czerwonej lini trendu (może ją przebić) i sygnałem będzie odbicie się od zielonej lini.

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak czekać.

Jeśli moje założenia otwarcia się spełnią to po otwarciu kontraktu na SELL trzeba wcielić w życie plan zarobienia lub ewentualnej straty.

Ww. strata max to 100 zł zysk z tytułu Take Profit to około 60 zł. Ale w trakcie spadków będzie przestawiany Stop Loss w taki sposób by chronić nasz zysk.  Jeśli uda się otworzyć ten kontrakt to opiszę jak to robię.

 

 

Analiza długo terminowa. Wykres tygodniowy.

Nigdy nie można być pewnym ze mamy rację. Zawsze trzeba dopuścić myśl ze kurs może iść w inna stronę.

Na wykresie tygodniowym żółta linia pokazuje długoterminowy trend spadkowy. Z kolei czerwona na poziomie 1,6307 to opór. Teoretycznie kurs może się tam znaleźne. więc przez kilka lub kilkanaście dni mogę być na minusie.

Jeśli tak się stanie to mogę zdecydować o zamknięciu kontraktu wcześniej np. ze stratą 50 zł zamiast 100 zł. Mogę tez przestawić stop lossa w rejon 1,6404 co sprawi ze moja strata będzie mniejsza.

W ten sposób zaplanowane działanie można stosować do wykresów 5 min jak i miesięcznych. te ostatnie świetnie sprawdzają się na GPW inwestując długoterminowo.

 

 

Scroll to Top