Akcje Enea

Akcje Enea

.

Kolejna fala złych informacji z europy i świata przyczyniły się do wyprzedaży najwiekszych spółek giełdowych na GPW.

Mimo tego ze giełda papierów wartościowych we wtorek zmieniła system, który ma na celu zwiększenie obrotu na najpłynniejszych spółkach, po przez automatyczny handel.

Wyprzedaż, którą obserwujemy nie oszczędziła nawet firm które teoretycznie nie są skorelowane z czynnikami zewnętrznymi. Mam tu na myśli firmy energetyczne.Akcje Enea w tym tygodniu straciła aż 12% wybijając lokalne minima. Niestety nie powinno to dziwić, z tego względu ze ww. spółka jest w trendzie spadkowym już od początku 2011r.

Jak długo Enea będzie jeszcze traciła? Na takie pytania każdy chciał by znać odpowiedz. Jedynym pocieszeniem jest poziom 11zł za akcje. To w tych okolicach mieli byśmy wsparcie. Po wybiciu dołem tego poziomu spółka zanotuje nowe historyczne minima.

Jeśli chodzi o analizę fundamentalną to pocieszeniem jest to ze wartość księgowa na jedną akcję wynosi 24,72zł.

Wiec idąc tym torem mamy niedowartościowaną spółkę.

Zapewne może pojawić się pytanie, czy warto ja kupić?

To zależny od strategi. Jeśli jesteśmy spekulantami, czyli mamy w planie sprzedać za jakiś czas(jak kurs wzrośnie) to nie jest dobry moment na kupno. Może przy poziomie 11zł. Najważniejsze jest to by kupować spółki w trendzie wzrostowym. A w tym momencie szukanie wejścia jak rynek spada to jak łapanie ostrych noży

.

Z kolei jeśli jesteśmy inwestorami, i chcemy kupić akcje dla Dywidendy to każdy moment jest dobry. Warto jednak sprawdzić ile dana firma wypłaca dywidendy.

24 kwietnia Enea ma WZA na którym będzie podjęta uchwała o wypłacie zysku za 2012r. Prognoza to 0,35zł na akcję.

Scroll to Top