ZUS nie daje rady z deklaracjami

Strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie działa. Awarii uległa też część stojących w urzędach zusomatów. Nie funkcjonuje również platforma ePUAP. Państwo nie jest przygotowany na lawinę wniosków o pozostaniu w OFE.

Dzisiaj mija ostatni dzień na decyzję czy pozostać w otwartych funduszach emerytalnych.  Standardowo większość odłożyła to na ostatnią chwilę a państwowy ubezpieczyciel przeżywa oblężenie.Urządzenia za miliony nie sprawdziły się, w urzędach są ogromne kolejki a serwery i zusomaty nie działają.Urzędnicy tłumaczą, że awarie automatów wynikają z błędnego ich użytkowania. Zwiększona została liczba serwisantów oraz został wydłużony czasy ich pracy, tak aby mogli interweniować.

Zusomaty zostały wprowadzone pod koniec 2012 roku. Koszt wdrożenia wyniósł 12,5 mln zł, z czego 85 % kosztów pokryła Unia Europejska, a 15 % budżet państwa.

Platforma, która powinna z założenia służyć do sprawniejszej komunikacji pomiędzy obywatelami a administracją publiczną przy zwiększonym ruchu przestała funkcjonować.

 

Scroll to Top