Dalsze spadki ropy

W środę na rynkach towarowych dominowała zła passa. Presję podaży na rynkach surowcowych wzmagał silny amerykański dolar,  negatywnie skorelowany z notowaniami towarów. Obecnie cena amerykańskiej ropy naftowej zeszła już poniżej poziomu 91,50 USD za baryłkę, a więc osiągnęła  minimum od maja 2013 roku.
Na rynku amerykańskiej ropy naftowej szczególnie istotne były dane dotyczące zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych, które okazały się wyjątkowo rozczarowujące.
Popyt na paliwa w Stanach Zjednoczonych jest gorszy niż oczekiwano. Optymizm inwestorów weryfikują także słabe dane z amerykańskiego rynku pracy. Wczorajszą przecenę ropy naftowej pogłębił fakt, że liczby przedstawione przez DoE były wyraźnie gorsze od informacji API.
Notowania ropy naftowej są także słabsze przez informacje dotyczące nadwyżki podaży na rynku ropy naftowej w różnych rejonach świata – w USA, Europie czy Afryce.
W obecnej sytuacji fundamentalnej na rynku ropy naftowej, możliwe jest szybkie zejście notowań do rejonu 90 USD za baryłkę.

Scroll to Top