Na rynkach wzrosty dzięki Japonii

Zieleń dominowała dziś niemal na wszystkich giełdach za sprawą japońskich bankierów centralnych.
Rada Banku Japonii uchwaliła rozszerzenie programu ekspansji monetarnej.  Jen w parze z dolarem osłabił się do najniższego od stycznia 2008r poziomu, indeks Nikkei225 wzbił się w górę o  5%. Tempo skupu aktywów zostało zwiększone ok. 720 miliardów dolarów.
Mniej pozytywna informacja nadeszła z Niemiec, gdzie sprzedaż detaliczna spadła we wrześniu aż o 3,2%  wobec prognoz  1%. To najgorszy wynik od maja 2008 roku.
Stopa bezrobocia w strefie euro i w całej Unii Europejskiej we wrześniu bez zmian. W Hiszpanii i Grecji bezrobocie młodych wciąż znajduje się na poziomie powyżej 50%.

Giełda przy Książęcej odzyskuje wigor za sprawą decyzji Banku Japonii. WIG20 wzrósł 0,9%, WIG30 rósł o 0,95%, a indeks szerokiego rynku WIG zyskał 0,86%.
Najlepszym wynikiem może się pochwalić LPP, wzrost ponad 3%. Gdy będą dalsze wzrosty,  cena akcji najprawdopodobniej osiągnie najwyższy poziom w historii notowań LPP.

Dzisiaj światowe rynki rosły bardzo mocno. Frankfurt i Paryż osiągnęły ponad 2-procentowy wzrost, a na Wall Street  zdecydowana dominację strony popytowej. Pozytywne wyniki podały LinkedIn i GoPro ponad 10%

Scroll to Top