EURUSD- czy to koniec korekty

Dzisiejszy poranek przyniósł spore osłabienie się dolara wobec większości walut państw G10. Przyczyną mogła być realizacja zysków na długich pozycjach w dolarze.

Sytuacja zupełnie się zmieniła po tym jak Europejski Bank Centralny opublikował dane na temat skupu aktywów w ramach programu luzowania ilościowego.

Inwestorzy będą czekać na dalsze kroki ze strony banku centralnego strefy euro, aby sprowadzić europejską walutę jeszcze niżej. Program skupu ABSów ma się rozpocząć jeszcze w listopadzie.

Najmocniejszą walutą z koszyka walut G10 była dzisiaj korona norweska. Na siłę tej waluty przyczyniło się dzisiaj lekkie odreagowanie na rynku ropy naftowej Brent oraz dobry odczyt inflacji w Norwegii. Ciekawe zachowywał się dzisiaj również frank szwajcarski, który znajduje się blisko granicy 1,20, która powinna być broniona przez bank centralny Szwajcarii. Część największych instytucji finansowych na świecie spodziewa się, że SNB będzie zmuszony do wprowadzenia ujemnych stóp procentowych, aby wybronić się przed nadmiernym umocnieniem się franka.

 

Scroll to Top