Koniec sezonu na Wall Street

Zbliża się koniec ostatniego w tym roku sezonu wyników na Wall Street, gdyż wyniki za IV kwartał poznamy po nowym roku.  Dobre wyniki były w stanie wprawić amerykańskich inwestorów w świetne nastroje.

Na razie 460 spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 opublikowało wyniki, z czego 342 pochwaliło się lepszymi wynikami niż zakładał konsensus z Wall Street.  40 spółek miało wyniki takie jak oczekiwano, a 78 miało gorszy sezon niż się spodziewano. Dzisiaj wyniki opublikował Wal-Mart, EPS spółki za III kwartał wyniósł 1,15 USD, przy oczekiwanym poziomie 1,12. Pomimo gorszych przychodów inwestorzy zwracali uwagę głównie na obecny oraz spodziewany zysk i z ochotą  kupowali akcje spółki. Akcje jednej z największych sieci detalicznych rosną obecnie ponad 3,5%. Kolejnym liderem na Wall Street jest dzisiaj Apple, notując nowe, historyczne szczyty zatrzymując się na poziomie 113,40 USD za akcję. Mocny skok  spowodowany jest prawdopodobnie komentarzem ze strony UBSu, że Apple może urosnąć jeszcze w tym roku o 10%, głównie ze względu na zwiększony popyt w Chinach. Aktualnie akcje Apple rosną o 1,5%.

Europejskie indeksy radziły sobie dzisiaj całkiem nieźle patrząc na wczorajsze spadki. Na zamknięciu CAC 40 zyskał 0,19%, DAX: 0,41%, z kolei FTSE 100: 0,37%, a WIG 20 zakończył dzisiaj lekko pod kreską: -0,36%.

Scroll to Top