Rynki pod presją sprzedających.

Dzisiejsza sesja przebiegała pod silną presją sprzedających.

Obserwowaliśmy silne umocnienie jena, a na rynku akcji inwestorzy pozbywali się spółek z sektora naftowego co wynikało z kolejnej fali przeceny ropy.

Hiszpański Ibex35 zakończył notowania ze spadkiem -3,0% , a włoski FTSE MIB zniżkował -3,67%,  DAX  stracił dzisiaj -2,5%. Dzisiejsza przecena na rynku akcji wynikała z dwóch czynników., tj. wzrost napięcia na rynkach związany z sytuacją w Grecji oraz silne spadki na rynku ropy, które ciążyły spółkom z sektora naftowego. Amerykańskie indeksy również pozostają pod presją ze strony ropy naftowej. Exxon Mobil zniżkuje ponad 2%, a przecena akcji Chevron sięga -3%.  General Motors zanotował wzrost sprzedaży samochodów o 19,3% w stosunku do poprzedniego miesiąca. W przypadku Forda wyniki nie były tak dobre i odnotowano wzrost o 1,3% . Wyniki Hondy były gorsze od oczekiwań, co może po części wpływać na pesymistyczne nastroje wśród inwestorów.

Na warszawskim parkiecie także mieliśmy dzisiaj sporą przecenę. Kolejnym celem sprzedających może być lokalny dołek z 16 grudnia w okolicach 2250 pkt. Wśród komponentów indeksu WIG20 dzisiejsze notowania na plusie zakończyły jedynie AssecoPol oraz JSW, zaś najmocniej traciły Kernel, PGNiG oraz MBank.

Scroll to Top