WIG 20 kończy tydzień na lekkim plusie.

Dzisiaj na giełdzie wyprzedaże zarówno w Europie jak i na Wall Street. Lekko na plusie skończyły jedynie giełdy z rejonu azjatyckiego. Wobec słabych danych szczególnie traciła giełda w Hiszpanii, czy w Niemczech, a na zamknięciu CAC 40: -1,90%, DAX: -1,92%, FTSE 100: -1,05%, IBEX: -3,91%.

Inwestorzy z USA w połowie zredukowali wczorajszą wzrostową sesję. Dzisiaj poznaliśmy raport z amerykańskiego rynku pracy. Zmiana zatrudnienia wypadła lepiej od oczekiwań, spadła też stopa bezrobocia. Martwi  natomiast spadek dynamiki wzrostów zarobków oraz spadek współczynnika aktywności zawodowej. Na słabe nastroje inwestorów na Wall Street wpływ mają również niskie ceny ropy naftowej. S&P 500: -0,77%, DJIA: -0,66%, Nasdaq: -0,41%.

Sesja na GPW wyglądała dziś podobnie jak na najważniejszych europejskich parkietach. Skala wyprzedaży nie sięgnęła tak wysoko jak w przypadku „zachodnich” indeksów. WIG 20 kończy  tydzień na lekkim plusie, co pozytywnie może wpłynąć na nastroje w bieżącym miesiącu, na zamknięciu WIG20 stracił 1,03%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.