Giełdy zyskują dzięki Grecji

 

Dzisiejszy dzień na światowych rynkach giełdowych rozpoczął się wzrostami w oczekiwaniu na pozytywne informacje z Grecji. Informacja o dojściu do porozumienia pomiędzy Grecją, a Eurogrupą w sprawie przedłużenia programu kredytów spowodowała w piątek rajd na najważniejszych indeksach, część z nich znalazło się na nowych historycznych szczytach. Dzisiaj nie ma oficjalnej informacji na temat wysłania przez Greków propozycji reform, które były jednym z kryteriów przedłużenia pomocy.
Grecy mają tę listę wysłać do końca dzisiejszego dnia, jednak szef Eurogrupy  w dalszym ciągu oczekuje na list od Grecji i jest bardzo pozytywnie nastawiony, co do propozycji. Europejskie giełdy zaliczyły dzisiaj kolejną świetną sesję, a na zamknięciu DAX: 0,73 %., CAC 40: 0,65 %, IBEX 35: 1,02 %, FTSE 100: -0,04 %.

Po osiągnięciu historycznych szczytów  indeksu S&P 500, indeksu DJIA oraz indeksu Nasdaq, Wall Street zachowuje się dzisiaj bardzo płasko. Nastroje  inwestorów psuje pogorszenie się pogody oraz słabsze dane z rynku pracy.  S&P 500 spadł o 0,12 %, DJIA o 0,20 %, Nasdaq wzrósł 0,04 %.

Dzisiejsze wzrosty na Giełdzie Papierów Wartościowych  dają nadzieję na lepszy tydzień na polskim parkiecie. Inwestorzy ponownie zaczęli kupować akcję Jastrzębskiej Spółki Węglowej, której akcje zdrożały dzisiaj aż o 7%.

Scroll to Top