Grecja a jen.

Dzisiaj rano zakończono posiedzenie Banku Japonii. Parametry polityki nie zostały zmienione

Brak porozumienia w Grecji może wpłynąć na wzrost globalnego ryzyka – na razie widać scenariusz w którym kompromis nie zostanie osiągnięty w tym tygodniu. Grecy chcą podpisywać dokument, który sami przedstawią. Odcięcie Banku Grecji od finansowania pożyczkami ELA z Europejskiego Banku Centralnego, może doprowadzić na skraj bankructwa tamtejszy sektor bankowy. Takiej opcji nikt nie bierze pod uwagę na poważnie.

Zamieszanie wokół Grecji może doprowadzić do wzrostu walut wrażliwych na poziom globalnego ryzyka, zaś w relacji do euro byłyby większe spadki EUR/USD, EUR/JPY, ale i też EUR/CHF.

EUR/JPY  w ostatnich dniach miał trudności z wyjściem ponad strefę oporu 136,30-60. Złamanie wsparcia w rejonie 133,92 – 134,5 może oznaczać zakończenie korekty wzrostowej i szybki ruch w rejon styczniowych minimów.

Kluczowe wydarzenie to publikacja zapisków z posiedzenia FED – istotna  dla par dolarowych.Tymczasem dzisiejsze dane odnośnie styczniowej produkcji przemysłowej z USA były nieco rozczarowujące.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.