Mix kanadyjskiego CAD

Odczyty z kanadyjskiego rynku pracy na pierwszy rzut oka wyglądają dość dobrze i notowania CAD zyskały w wybranych relacjach, ale warto poznać szczegóły raportu. Stopa bezrobocia spadła do 6,6 % w styczniu wobec 6,7 proc. w grudniu, niemniej już skok zatrudnienia o 35,4 tys. wobec szacowanych 4,5 tys. nie jest pozytywny. Kwestia dotyczy bardziej struktury tych danych, duża ich zmienność  każe zachować dużą ostrożność przy ich interpretacji.

Warto z pewną ostrożnością podchodzić do dzisiejszego umocnienia się dolara kanadyjskiego, które może być czasowe, zwłaszcza, że sytuacja na surowcach pozostaje dość zmienna. Ryzyko ogranicza właściwy wybór drugiej waluty w parze z CAD, np. EUR/CAD. Wspólna waluta zachowywała się dzisiaj słabo (prócz EUR/JPY i EUR/SEK).  Przedstawiciele Syrizy nie zgodzą się na żadne propozycje, jeżeli będą one zmierzały do podtrzymania starego porządku. Powtórzono prośbę o wypracowanie  kompromisu, który pozwoliłby  wypracować  nowe rozwiązanie. Po 11 lutego greckie banki będą mogły już liczyć na pomoc w Banku Grecji.  Grecy na spotkaniu ministrów finansów państw strefy euro przedstawią szczegóły swoich propozycji, ale mogą znów zostać przyjęte z dystansem.

Na wykresie EUR/CAD dzisiejszy ruch doprowadził do wybicia wsparć na 1,4180-1,4200, a załamanie kolejnego  poziomu w rejonie 1,4085 zmienia układ na spadkowy.

Scroll to Top