GPW-Spółki informatyczne rosną

Wczoraj na warszawskim parkiecie szeroki WIG stracił 1,13 %., a WIG 20 – 1,49 %.  Z indeksów branżowych najlepiej wypadł WIG-Info (+0,60 %), najgorzej natomiast Wig-Surowce (-3,50 5).

 Synthos zyskiwał 0,91 %, Alior (+0,66 %) a Asseco (+0,64 %). Nie najlepiej zachowywały się akcje PKN Orlen (-1,40 %),  Bogdanki (-8,20 %),  JSW, która traciła prawie siedem procent.

Wyróżniającą się dzisiaj spółką na szerokim rynku był Comarch (+7,32 %), zaś powodów do zadowolenia nie mieli posiadacze Inter Carsu (- 3,39 %).

Statystyka wtorkowej sesji świadczy o przewadze ilościowej spółek, które traciły na wartości, a spółki o średniej i małej kapitalizacji zachowywały się lepiej od blue chipów.

Pozytywne wieści dochodzą z rynku pracy. Przedsiębiorcy optymistycznie patrzą w przyszłość i nie boją się zwiększać zatrudnienia. Silna sytuacja na rynku pracy będzie pozytywnie wpływała na popyt krajowy i zwiększała między innymi przychody spółek notowanych na GPW.

W długim terminie niskie stopy procentowe i  mało atrakcyjne stopy zwrotu na obligacjach spowodują  napływ gotówki do funduszy zrównoważonych i akcyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.