Sesja pozytywna dla złotego głównie w stosunku do euro

Wtorkowa sesja na rynku złotego nie przyniosła większych zmian w wycenie krajowej waluty. Euro kosztuje 4,07 zł, dolar 3,79 zł, a frank 3,90 zł.

Dalszy lekki spadek wyceny w relacji do dolara amerykańskiego jest pochodną kontynuacji zniżki na głównej parze walutowej.

Aktywność rynku zaczyna być coraz mniejsza, co ma związek ze zbliżającymi się świętami. Impulsem do handlu mogą być jutrzejsze dane dotyczące przemysłowego PMI za marzec. Zachowanie polskiej waluty zależeć będzie od nastrojów w USA, gdzie inwestorzy spekulują na temat potencjalnego momentu rozpoczęcia podwyżek stóp przez FED.

Sentyment do polskiej waluty pomogły podtrzymać lepsze od oczekiwań dane ze strefy euro, gdzie deflacja okazała się niższa od prognoz. Nastroje wsparły dziś także bardzo dobre dane z niemieckiego rynku pracy, gdzie liczba nowych miejsc pracy wzrosła w lutym o 15 tys.

Ruch aprecjacyjny złotego powinien przebiegać bez większych przeszkód i najbliższe tygodnie pozwolą zbliżyć się do poziomu 4 złotych na parze euro/złoty.

W stosunku do dolara notowania złotego zależne są ostatnio głównie od sytuacji gospodarczej w USA. Dzisiejsze dobre dane z gospodarki amerykańskiej pozwoliły przekroczyć poziom 3,80 na parze dolar/złoty, jednak na ostateczne rozstrzygnięcie sytuacji zależy do piątku, kiedy poznamy dane z rynku pracy w USA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.