Czasowa korekta na walutach surowcowych…

W tym tygodniu słabo wyglądał dolar nowozelandzki na co wpłynęły dywagacje przedstawiciela banku centralnego nt. możliwości obniżenia stóp procentowych.

Inwestorzy nie spieszyli się też zbytnio do zakupów dolara australijskiego, co nie dziwi, biorąc pod uwagę, że kluczowe wydarzenie dla dolara australijskiego dopiero przed nami – to decyzja RBA.

Najlepiej z grupy AUD, NZD, CAD zachowywał się w ostatnich dniach dolar kanadyjski; na przestrzeni ostatnich 5 dni CAD zachowywał się najlepiej względem NZD, a najgorzej względem GBP.
W kontekście głównych wydarzeń przyszłego tygodnia tj.decyzje banków centralnych Szwecji, USA , Nowej Zelandii i Japonii, jedną z ciekawych relacji mogą okazać się relacje JPY z walutami surowcowymi. Zakładając, że japońska waluta zyska po tym, jak Bank Japonii nie dokona zmian w polityce pieniężnej, a  perspektywa zwiększenia skali programu QQE o dobrych kilka miesięcy zostanie odsunięta.

Na wykresie CAD/JPY w krótkiej perspektywie widoczne jest nieudane wybicie ponad szczyt z 17 kwietnia na 98,41 pkt., co może sugerować powrót w okolice mocnego wsparcia na 96,70 pkt. w perspektywie kolejnych dni. Złamanie tego poziomu mogłoby stanowić sygnał do rozwinięcia się głębszej korekty.

Scroll to Top