Dolar traci przed posiedzeniem FED

Dolar amerykański jest dzisiaj w odwrocie, co z jednej strony spowodowane jest nastrojami przed jutrzejszym posiedzeniem Komitetu Otwartego Rynku, a z drugiej strony kolejną paczką słabych danych.
Dolar amerykański przez większość dzisiejszego dnia był najsłabszą walutą wśród grupy walut G10. Możliwe, że stopy zostaną podniesione najwcześniej w czerwcu tego roku, będzie to zależało od danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki.
Pogorszenie się danych może oznaczać przesunięcie podwyżki w czasie, co spowoduje oczywiście wyprzedaż amerykańskiego dolara, brak istotnych zmian powinien nieco wspomóc ostatnio wyprzedawanego dolara.

Słabość amerykańskiej waluty została dzisiaj spotęgowana przez odczyt indeksu zaufania konsumentów , który spadł do poziomu 95,2.

Najmocniejszą walutą dzisiejszego dnia był dolar australijski. Kolejny wzrost cen rud żelaza do poziomu 60 USD za tonę podtrzymał dobre nastroje wśród kupujących „aussiego”.

Polski złoty jest raczej stabilny lekko tracąc do euro, ale zyskując sporo wobec dolara. Za dolara płaciliśmy 3,6437 zł, za euro: 3,9992 zł, za funta: 5,5825 zł oraz za franka: 3,8231 zł.

Scroll to Top