Euro konsekwentnie w dół.

Dzisiaj Grecy spłacili transzę 450 mln EUR na rzecz MFW. Przychody z podatków okazały się w marcu być wyższe o 14 %. Grecja potrzebuje gruntownego i długoterminowego planu przebudowy,  zmierzający do pobudzenia wzrostu gospodarczego. Dzisiaj Europejski Bank Centralny zwiększył o 1,2 mld EUR do 73,2 mld EUR limit na nadzwyczajnej linii kredytowej, z której za pośrednictwem Banku Grecji korzystają tamtejsze lokalne banki.

Na wykresie EUR/USD konsekwentny spadek.  To zasługa mocnego dolara, który radzi sobie dobrze w sytuacji, kiedy czerwcowy termin podwyżki stóp przez FED, przynajmniej teoretycznie znów jest „w grze”.

Polski złoty dzisiaj tracił znacząco do większości walut z rynku. Przecena do amerykańskiego dolara sięgnęła dzisiaj 1,5%. Wczoraj, para EURPLN musnęła poziom 4,0000, jednak nie wykluczone, że złoty w dalszym ciągu będzie umacniał się na rynku. Za dolara płaciliśmy 3,7758 zł, za euro: 4,0256 zł, za funta: 5,5596 zł oraz za franka: 3,8684 zł.

 

Dzisiejsze dane makro z USA nie były znaczące, choć lepsze od oczekiwań. Cotygodniowe bezrobocie wyniosło 281 tys. wobec szacowanego 285 tys., a zapasy hurtowników zwiększyły się w lutym o 0,3 % m/m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.