Jen gotowy do rajdu

JPY nadal wykazuje odporność względem USD; widzimy coraz większy potencjał umocnienia JPY w efekcie raportu walutowego amerykańskiego Departamentu Skarbu.

Para USD/JPY dotychczas pozostawała stabilna , w pozostałych parach JPY wydaje się gotowy do dalszego rajdu.
Pary GBP/JPY i EUR/JPY wydają się korzystne do sprzedaży, co umożliwi dalszy spadek do czasu posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego w środę. Iinteresującą alternatywą może być para AUD/JPY.

Przyszłe posiedzenia EBC mogą nie zapewnić większych okazji inwestycyjnych.
Posiedzenie EBC w najbliższą środę  może spowodować konsolidację w zależności od kursu par z EUR.

Przed posiedzeniem nie mamy wyraźnej wizji dotyczącej pary EUR/USD. Gdyby para EUR/USD osiągnęła poziomy w okolicach 1,0750 lub wyżej przed posiedzeniem EBC, po posiedzeniu może nastąpić test minimów.

Ostatnie osłabienie EUR przyczyniło się do zwiększenia entuzjazmu wobec transakcji carry w tej walucie, a dwiema walutami oferującymi jakiekolwiek korzyści są AUD i NZD.

Wybór pomiędzy krótkimi pozycjami w AUD/USD a krótkimi pozycjami w AUD/JPY jest trudny; można wybrać obie te pary, o ile pozostaniemy poniżej maksimów z ubiegłego tygodnia.

Istnieje możliwość zawarcia transakcji bazującej na przełamaniu technicznym, gdyby para EUR/CHF zdołała odbić się i powrócić w granice przedziału po posiedzeniu EBC, które nie uzasadniałoby dalszego osłabiania EUR względem pozostałych walut (poza USD), a równocześnie para USD/CHF powróciłaby powyżej poziomu lokalnego oporu.

W tym tygodniu można liczyć na kontynuację wzrostu.

Scroll to Top