Z rynku PLN

Odczyt amerykańskiego PKB przełożył się na kontynuację osłabiania amerykańskiego dolara do głównych walut, w tym także do złotego.

Kurs USD/PLN  wybił się dołem z kanału spadkowego, w którym poruszały się od 13 kwietnia. Obecnie fala spadkowa dotarła już do pierwszego z kluczowych wsparć w średnim terminie – poziomu 38,2% zniesienia sekwencji wzrostowej z czerwca ubiegłego roku (3,60). Jeżeli fala spadkowa stanowi korektę tej sekwencji, to poziom 3,60 stanowi minimalny modelowy zasięg korekty. Obecnie wsparcie  jest bronione przez strona popytową, której pokonanie umożliwiłoby pogłębienie ruchu w dół nawet do okolic 3,3650.

Po wczorajszej obronie krótkoterminowej linii trendu wzrostowego  kurs GBP/PLN odbił w godzinach wieczornych, ale dzisiaj wsparcie to zostało pokonane. Jeżeli w najbliższym czasie nie uaktywni się strona popytowa i kurs pokona linię trendu wzrostowego , będzie to stanowiło sygnał zakończenia wzrostowego ruchu korekcyjnego. Potwierdzeniem dalszych spadków będzie sforsowanie minimów z początku kwietnia (5,4950).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.