GPW – miesiąc w konsolidacji

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję podsumowującą  wydarzenia zakończonego tygodnia, ale i wpisującą się w czterotygodniową konsolidację indeksu WIG20.

Na starcie rynek stać było na lekkie przesunięcie, w kolejnych godzinach parkiet szukał wyciszenia, które  zostało przerwane przez publikację inflacji CPI-Core w USA.

Wyższy od oczekiwań odczyt wywołał silną reakcję rynku walutowego, na którym doszło do umocnienia dolara. Osłabienie złotego do amerykańskiej waluty  przełożyło się na lekki spadek cen w Warszawie. Blisko miesięczna konsolidacja jest jednak stale silniejsza od impulsów z rynków bazowych i   WIG20 obronił się w okolicach 2500 pkt.

W finale GPW  obawiała się potencjalnej reakcji świata na wynik wyborów prezydenckich. Lekkie przesunięcie indeksu na północ pokazało, iż  wynik wyborów nie był w stanie mierzyć się z siłą konsolidacji i WIG20 zakończył sesję tracąc 0,3 %.

W skali tygodnia najważniejsza średnia zmieniła o niespełna 0,1 % co przedłużyło okres zawieszenia w konsolidacji do czterech tygodni. Rynek pozostał zamrożony w trendzie bocznym, którego granicami są poziomy 2559 pkt. na północy i 2500-2495 pkt. na południu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.