PLN najmocniejszy do dolara od początku roku

Poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kwotowań polskiej waluty m.in. po wczorajszym umocnieniu w relacji do dolara oraz funta szterlinga. Złoty wyceniany jest następująco: 4,0424 PLN za euro, 3,5620 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,8878 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,4308 PLN w relacji do funta szterlinga.

Później na złotym kontynuacja umocnień wobec dolara oraz brytyjskiego funta, przy jednoczesnym lekkim spadku wyceny wobec euro. Słabszy raport ADP doprowadził do mocniejszej wyprzedaży amerykańskiej waluty. Kurs GBP/PLN znajduje się najniżej od grudnia 2014r.

Głównym powodem słabości brytyjskiej waluty są dzisiejsze wybory parlamentarne.
W trakcie dzisiejszej sesji głównym wydarzeniem w kraju to aukcja długu o wartości 3-5 mld PLN. Wycena polskich obligacji znajduje się  pod presją.

Z rynkowego punktu widzenia trend umocnienia PLN wobec dolara oraz funta jest kontynuowany. W przypadku USD/PLN z technicznego punktu widzenia zbliżamy się do wsparcia na 3,50 PLN. Test zależeć będzie jednak głownie od kolejnych danych z USA, które wspierają oczekiwania, iż FED nie zdecyduje się na szybkie podwyżki stóp procentowych. W przypadku eur/PLN obserwujemy lokalne próby wyjścia wyżej na parze, co ma związek z drożejącym eurona większości zestawień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.