Z rynku PLN

Pary złotówkowe zdołały skorygować wczorajsze wzrosty, ale złotówka dzisiaj od rana znów traciła na wartości do dolara amerykańskiego i funta szterlinga, ale zyskuje do euro.

Odbicie na USD/PLN obroniło wczoraj poziom kwietniowych maksimów , po tym jak wcześniej zdołało sforsować 61,8% zniesienie sekwencji spadkowej. Dotarcie do tych ekstremów uaktywniło stronę podażową. Obecnie notowania ponownie testują ten opór, a test  wypada pozytywnie.

Pokonanie oporu otworzyłoby drogę do ataku szczytu z 13 marca (3,9660). Odbicie z 22 maja może być falą trzecią w ramach sekwencji wzrostowej co oznaczałoby, że wzrosty z ostatnich kilku godzin to ostatni jej ruch. To sugerowałoby w najbliższym czasie korektę tego odbicia, a następnie zbudowanie  impulsu w górę.
Dzisiaj para EUR/PLN nie kontynuuje ruchu w górę, mimo, że fala wzrostowa pokonała wczoraj strefę oporów wyznaczanych przez: 61,8% zniesienie fali spadkowej z ostatnich trzech miesięcy i 38,2% zniesienie sekwencji w dół z genezą 26 grudnia. Strefa ta jest testowana od góry i kurs próbuje wrócić poniżej tych poziomów. Obrona tych wsparć będzie potwierdzeniem kontynuacji odbicia z 21 kwietnia przynajmniej do okolic poziomu 4,23.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.