Ameryka zaraziła GPW optymizmem

Rynek zakończył sesję nad kreską. WIG20 notował 0,7-% spadek. Wskaźnik blue chips wzrósł w czwartek o 0,56 %, a indeks szerokiego rynku zyskał 0,38 proc., mWIG40, który wzrósł o 0,1 proc.,  natomiast sWIG80  zanotował minimalny spadek.

Optymizm na GPW to pochodna kilku czynników; amerykańskiego S&P500 który ruszył na północ. Na rynek zaczęły spływać informacje o tym, że Grecję da się jeszcze uratować przed bankructwem. Inwestorzy ze Starego Kontynentu zupełnie zmienili swoje nastawienie. Na europejskich rynkach  jest bardzo nerwowo, a skala wyprzedaży akcji jest już bardzo duża. Niemiecki DAX zyskiwał 1 proc., włoski FTSE MIB 0,9 proc., hiszpański IBEX35 0,7 proc., a grecki Athex Composite 0,4 proc.

Na rodzimym rynku uwagę inwestorów zwracał sektor bankowy.  BZ WBK zanotował w czwartek wzrost kursu akcji o 4,3 proc., a z drugiej strony  mBank zmniejszył kapitalizację o 2,7 proc. Najsłabiej  wypadła PGE, której akcje potaniały o 2,8 proc. Akcje Asseco Poland (-2,3 proc.) oraz LPP (-1,5 proc.).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.