Niedźwiedzie zakończenie tygodnia

Dzisiejsza sesja przyniosła Warszawie i Europie spadki.

Na zamknięciu indeks blue chips stracił 1 % , wskaźnik szerokiego rynku o 0,86% a indeks grupujący spółki o średniej kapitalizacji stracił 0,83 %.  Najlepiej prezentował się indeks o małej kapitalizacji i płynności tracąc 0,31%. Na europejskich giełdach też czerwono; niemiecki DAX tracił 1,2%,  francuski CAC 40 zniżkował o 1,1 % a austriacki ATX  -2,3 %.

Z grona największych warszawskich spółek  tylko pięć z nich znalazło się nad kreską. PGNiG (+2,6 proc.) oraz Eurocash (+1,7 proc.) Najgorzej radził sobie Asseco Poland (-4,3 proc.), mBanku (-3,8 proc.) oraz LPP (-3 proc.).

Liderami wzrostów na szerokim rynku był Zastal (+21 proc.), Interbud (+11 proc.) oraz Bowim (+ 7 proc.)  7 spółek osiągnęło dziś roczne maksimum, w tym: Interbud, Indykpol, Netia. Na rocznym minimum znalazło się 9 spółek m.in. Bogdanka, JSW, BOŚ i Getin Noble.

Informacje zza oceanu: bezrobocie w Kanadzie zgodnie z oczekiwaniami ekonomistów wyniosło w maju 6,8 %, majowa stopa bezrobocia w USA wyniosła 5,5 %, zatrudnienie w maju wzrosło o 280 tys. etatów.

Po tych danych złoty wyraźnie osłabił się do dolara, który kosztuje 3,7363 zł. Euro zniżkowało  do 4,1585 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.