Notowania miedzi rosną, srebro pod presją podaży

Tydzień na rynku miedzi może zakończyć się pierwszą od kilku tygodni zwyżką.
Stronę popytową na rynku miedzi wspierały poniekąd informacje fundamentalne. Doniesienia z Chin dotyczące akceptacji dwóch projektów budowy metra o łącznej wartości ok. 21 mld USD, odczytano jako sygnał, że chińskie władze chcą rozruszać tamtejszą spowalniającą gospodarkę. Na takie działania inwestorzy mieli nadzieję już wcześniej, więc chcąc zapobiec dalszym spadkom cen miedzi, potrzebne byłyby dużo bardziej rozległe działania.

Dodatkowo kanadyjska spółka Teck Resources zapowiedziała wstrzymanie wydobycia miedzi w swojej chilijskiej kopalni  ze względu na potencjalnie niebezpieczne ruchy ziemi w okolicy kopalni. Decyzja ta nie ma istotnego wpływu na globalną podaż miedzi, jednak wzbudziła pewne obawy dotyczące perspektyw wydobycia tego surowca w Chile.

 

Cena srebra od kilku tygodni znajduje się w trendzie spadkowym, notowania tego najtańszego metalu szlachetnego podążają  za cenami złota. Wczoraj cena złota delikatnie rośnie.  Złoto cieszy się nieco większym zainteresowaniem inwestorów, co odbija się wyraźnym ruchu w górę cen srebra.  Notowania srebra dotarły  do ważnego poziomu wsparcia w okolicach 15,50 USD za uncję.
Dopóki notowania złota będą znajdować się pod długoterminową presją podaży, notowania srebra również będą poruszały się na południe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.