Złoty w relacji euro, dolara i funta.

Zakończone posiedzenia ECB i RPP nie przyniosły żadnych niespodzianek – stopy procentowe pozostały niezmienione, a polityka monetarna kontynuowana.

Według raportu ADP w maju w amerykańskim sektorze prywatnym przybyło 201 tys. miejsc pracy. W reakcji na dane umacnia się europejska waluta, a słabnie amerykański dolar. Widzimy zatem odbicie na EUR/PLN i próbę kontynuacji spadków na USD/PLN.

Notowania EUR/PLN od kilku dni poruszały się w konsolidacji, z której w środę zdołały się wybić górą. Otwiera to drogę do ataku zanotowanych w zeszłym miesiącu maksimów na poziomie 4,1540.
W średnim terminie pokonanie w ostatnich dniach okolic 4,13 otworzyło drogę do kontynuacji korekcyjnego odbicia do poziomu 4,23.

Dynamiczne spadki na notowaniach USD/PLN zatrzymały się w środę na poziomie ważnego wsparcia w postaci średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w lipcu. Obrona tego poziomu skutkowała niewielkim odbiciem i linia ta jest ponownie testowana przez stronę podażową. Pokonanie tego wsparcia otwiera drogę do ataku nawet zeszłomiesięcznych minimów na 3,52.

Notowania GBP/PLN testują obecnie minima (5,65). Pokonanie poziomu 5,65 wygeneruje sygnał kontynuacji sekwencji spadkowej z 26 maja z docelowym zasięgiem w strefie 5,5420 – 5,5970.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.