Waluty świata

Porozumienie Grecji z wierzycielami chwilowo przełożyło się na umacnianie europejskiej waluty do dolara amerykańskiego. Dziś euro traci na wartości do dolara i do funta szterlinga.

Notowania eurodolara podążają dziś w kierunku południowym. Kurs przetestował pozytywnie krótkoterminową linię trendu spadkowego, a obecnie cofnięcie na tej parze zatrzymało się na poziomie lokalnej linii trendu wzrostowego, której sforsowanie otworzy drogę do minimów na 1,0915.  Zejście poniżej tych ekstremów będzie oznaczać kontynuację spadkowej korekty do strefy 1,08 – 1,0850.

Notowania GBP/USD od minionej środy budują falę wzrostową. Dziś rano ruch w górę wyhamował i góruje strona podażowa. Odbicie z ostatnich dni zniosło już ponad 38,2% fali spadkowej, czyli minimalny modelowy zasięg korekty wzrostowej został osiągnięty (1,5556).
Maksymalny kształtuje się w okolicy poziomu 1,57, a pokonanie linii trendu ( 1,5350) otworzy drogę do większej przeceny na tej parze przynajmniej do okolic 1,51 .

Europejska waluta osłabia się dziś do funta szterlinga i kurs EUR/GBP wybił się dołem z krótkoterminowej konsolidacji. Lokalny trend boczny zbudował się poniżej poziomu 61,8% zniesienia fali spadkowej.  Powrót kursu poniżej poziomu 0,7060 będzie sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.