Podsumowanie roku 2022

W tym materiale będziemy brali pod uwagę 3 rachunki inwestycyjne.

  1. Konto handlowe MrNeuron na którym jest handlowana tylko jedna strategia. Strategia na S&P, która omawiałem jakiś czas temu w materiale dostępnym tylko na tej stronie – https://www.si-24.pl/webinary/swiadomy-trading-strategia-sp-500/

Różnica polega na tym iż na ww. koncie jest grany ETF – SPXL i SPXS są to instrumenty śledzące index S&P. Plusem jest to iż te instrumenty nie są obciążane kosztami SWAP dzięki czemu możemy długo trzymać te pozycje. Po za tym jest to instrument x3 czyli porusza się 3x więcej niż sam index.

Minus jest taki że to jest zaledwie x3 a jak wiadomo kontrakt ma x10 :/

Stopa zwrotu wyniosła 10,2% dodając do tego 8% zysku na USD daje nam to stopę zwrotu 18,2% 🙂 (ww.konto jest w USD)

CZAS POŚWIĘCONY NA ANALIZĘ I HANDEL – 3H TYGODNIOWO


2. Konto MRWawrzyniuk na tym koncie jest kilka strategii. Właściwe założenie to takie w którym 50% konta to są zwykłe akcje. Natomiast trudno kupować akcje jak mamy bessę.

Od początku 2022r był na nim handel głównie na kontraktach S&P, DJIA, Nasdaq, Dax jak i Forex głównie sell-e na usdpln czy eurpln, Longi na usdjpy . Wszystkie transakcje na ww. walutach zgodnie z założeniem swap-u dodatniego.

Stopa zwrotu wyniosła 11,5% dodając do tego 8% zysku na USD daje nam to stopę zwrotu 19,5% 🙂 (ww.konto jest w USD)

CZAS POŚWIĘCONY NA ANALIZĘ I HANDEL – 2H DZIENNIE

Jak widać na statystykach na koncie MrNeuron i MRWawrzyniuk w czerwcu pojawiła się spora strata :/ tak to niekiedy jest. Ważne że udało się ja odrobić w dwa miesiące i to z nawiązka.


3. Konto jest kontem całkowicie pasywnym. Są tam kupione akcje i przez 2-3 lata nie będzie tam nic robione. Niestety konto odpalone w najgorszym momęcie. Ale może i to dobrze.

Na dzień dzisiejszy strata to -14,41% ale rok był zamknięty na stracie -23,1% oczywiście znowu dodajemy 8% na różnicy kursowej usdpln i mamy wynik -15,1%. Nie wygląda to tak tragicznie biorąco pod uwagę iż Nasdaq stracił około 30% a S&P około 17%.

Link do stat – https://www.tipranks.com/experts/investors/455581/new-portfolio

CZAS POŚWIĘCONY NA ANALIZĘ I HANDEL – 2H MIESIĘCZNIE


OTO NAJGORSZE TRANSAKCJE ROKU :


WIECEJ TYCH DOBRYCH 🙂


Na koniec statystyki do konta handlowego na którym handluje robot

Na fakt iż strategia jest przeznaczona do trendów bocznych i wzrostowych, robot nie był uruchomiony od stycznia 2022r do lipca. Czyli inaczej mówiąc pracuje dopiero od lipca z bardzo małym ryzykiem. Stopa zwrotu to zaledwie 2% przy maksymalnej osunięciu kapitału 0,4%. Dlaczego tak? A dlatego iż nie jest jasne jaki jest trend. Raczej nie było jasne do grudnia. Transakcje mogą zostać zwiększone dopiero po wystąpieniu FED-u w lutym

Stat – FX Robot

CZAS POŚWIĘCONY NA ANALIZĘ I HANDEL – 1H miesięcznie


WSZYSTKIE WW. STATYSTYKI SĄ OGÓLNODOSTEPNE NA MOICH PROFILACH. JEŚLI KTOŚ CHCE OBSERWOWAĆ ONINE LUB KOPIOWAĆ MOJE TRANSAKCJE ZAPRASZAM DO KONTAKTU.

Scroll to Top