Powrót do Analiza Techniczna

Formacje Świecowe

 Formacje Świecowe

Rodzaje świec:

-Wysokie korpusy

-Niskie korpusy

-Szpulki

-Ważka

-Nagrobek

-Parasolki

-Marobuzu

-Marobuzu otwarcia

-Marobuzu zamknięcia

-Doji

-Doji na wysokich nogach

-Świece wysokiej fali

 

Formacje Świecowe dzielimy na:

1) Formacje kontynuacji trendu:

-Tasuki powyżej/poniżej luki cenowej, Białe dwójki, Trójka powyżej/poniżej luki cenowe, Rozstania, Przeczekanie, Pod szyją, Na szyi, Wyrzucenie, Trójki, Uderzenia trójki.

 

2) Formacje odwrócenia trendu:

-Młot, Wisielec, Odwrócony młot, Spadająca gwiazda, Gwiazdy Doji, Objęcia, Harami, Krzyż Harami, Przenikanie, Zasłona ciemnej chmury, Zatrzymanie, Spotkanie, Gwiazda poranna, Gwiazda wieczorna, Gwiazda poranna Doji, Gwiazda wieczorna Doji, Porzucone dziecko, Dwa kruki, Dwa kruki powyżej luki cenowej, Trzy kruki, Trzy identyczne kruki, Blok, Narada.

 

Formacja Młot

Formacja Młot Ta formacja ma długi cień dolny. Cena zamknięcia formacji jest bliska cenie maksymalnej. Sygnalizuje ona że na początku świecy sprzedający ma przewagę , natomiast pod koniec świecy kupujący windują cenę na maksimum świecy. Młotek zwiastuje zmianę sił na rynku i odbicie w górę i najbardziej istotny jest kiedy wcześniej istniał trend spadkowy.   …

Formacja Spadająca Gwiazda

Formacja Spadająca Gwiazda Jest sytuacją odwrotną do młotka czyli zwiastuje spadek cen. Formacja ta posiada mały korpus i długi cień. Spadająca gwiazda jest formacją zamknięcia trendu wzrostowego, bądź korekty w tym trendzie.

Formacja Harami Wzrostowe

Formacja Harami Wzrostowe Formacja ta składa się z dwóch świec i jest formacją odwrócenia trendu spadkowego.  Najczęściej pojawia się przy bardzo silnych trendach spadkowych . Pierwsza z świec tej formacji jest kontynuacją trendu spadkowego. Czarna świeca zamyka się nisko a kolejna swoje otwarcie ma na wyższej wysokości. Druga świeca występuje w okolicach połowy pierwszej. Przy …

Formacja Zasłona Ciemnej Chmury

Zasłona Ciemnej Chmury Zasłona ciemnej chmury jest to dwu świecowa formacja odwrócenia trendu, Po białym wysokim korpusie pojawia się otwarcie na poziomie wyższym od ostatniego zamknięcia, po którym inicjatywa przechodzi na niedźwiedzie czym doprowadza do utworzenia czarnego korpusu. Obroty pierwszej świecy  powinny być niższe niż na drugiej.