Ile straciłem po wybuchu wojny !?

Obecnie na rynkach finansowych mamy bardzo dużą zmienność i jak zwykle są plusy i minusy. Duża zmienność daje możliwość większego zarobku ale z kolei większe ryzyko dla osób, które niewłaściwie wykorzystują dźwignie finansową.

Przejdziemy po kolei przez 4 rachunki inwestycyjne i sobie je omówimy.

  1. Rachunek długo terminowy do którego są dopłacane pieniądze i kupowane akcje. Zmiany w portfelu są dokonywane co kwartał.

Podgląd online MRWawrzyniuk’s Portfolio Performance (tipranks.com)

Jak widać portfel traci na obecną chwile prawie 8%.

2. Rachunek długo terminowy z aktywnym zarządzaniem. Tutaj mamy 50% w akcjach podobnie J.W ale są transakcje zabezpieczające. Czyli np. long na index VIX, sell na s&P , sell djia, nasdaq itp.

Jeśli ktoś chce podgląd – pisać prywat ,

Zysk wynosi prawie 5%

3. Portfel krótko-średnio terminowy. Handle tylko na ETF – SPXL jest to instrument śledzący index S&P500 x3. Co oznacza że jak index S&P rosnie o 1% to SPXL rosnie o 3%

Bardzo istotnym elementem tego portfela jest niskie ryzyko a jak wiadomo ryzyko idzie w parze z zyskiem.

4. Portfel automatyczny. Rachunek zarządzany przez robota.

Wynik w 2022r to ponad 16% zysku.

Stat na myfxbook

PODSUMOWANIE

Jak widać po 4 rachunkach ogromne znaczenia ma psychika inwestora, pomijając już pierwszy rachunek w którym inwestuje się w wartość, tu raczej wchodzą w grę fundamenty.

Drugi rachunek na tle innych inwestorów wygląda bardzo dobrze

Jak by nie było wygrywa rachunek z automatycznym handlem. Zobaczymy wynik za kolejne 3 miesiące 🙂

Pozdrawiam i życzę dużych zysków.

Inwestowanie powinno być raczej jak oglądanie schnącej farby lub rosnącej trawy. Jeśli chcesz emocji, weź 800 dolarów i ruszaj do Las Vegas” – Paul Samuelson

Zastrzeżenie: Informacje zawarte na tej stronie są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa, w tym Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. dotyczącego informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. 2005 Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmowane są wyłącznie na odpowiedzialność czytelnika. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam publikowanych na stronie.

Leave a Comment

Scroll to Top