Złoty w relacji euro, dolara i funta.

Zakończone posiedzenia ECB i RPP nie przyniosły żadnych niespodzianek – stopy procentowe pozostały niezmienione, a polityka monetarna kontynuowana.

Według raportu ADP w maju w amerykańskim sektorze prywatnym przybyło 201 tys. miejsc pracy. W reakcji na dane umacnia się europejska waluta, a słabnie amerykański dolar. Widzimy zatem odbicie na EUR/PLN i próbę kontynuacji spadków na USD/PLN.

Notowania EUR/PLN od kilku dni poruszały się w konsolidacji, z której w środę zdołały się wybić górą. Otwiera to drogę do ataku zanotowanych w zeszłym miesiącu maksimów na poziomie 4,1540.
W średnim terminie pokonanie w ostatnich dniach okolic 4,13 otworzyło drogę do kontynuacji korekcyjnego odbicia do poziomu 4,23.

Dynamiczne spadki na notowaniach USD/PLN zatrzymały się w środę na poziomie ważnego wsparcia w postaci średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w lipcu. Obrona tego poziomu skutkowała niewielkim odbiciem i linia ta jest ponownie testowana przez stronę podażową. Pokonanie tego wsparcia otwiera drogę do ataku nawet zeszłomiesięcznych minimów na 3,52.

Notowania GBP/PLN testują obecnie minima (5,65). Pokonanie poziomu 5,65 wygeneruje sygnał kontynuacji sekwencji spadkowej z 26 maja z docelowym zasięgiem w strefie 5,5420 – 5,5970.

Zastrzeżenie: Informacje zawarte na tej stronie są subiektywnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa, w tym Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. dotyczącego informacji stanowiących rekomendacje na temat instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. 2005 Nr 206, poz. 1715). Wszelkie decyzje inwestycyjne podejmowane są wyłącznie na odpowiedzialność czytelnika. Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść reklam publikowanych na stronie.

Leave a Comment

Scroll to Top