Trader doskonały

Opis

Nowa książka autora klasycznej już pozycji „Giełda, wolność i pieniądze”. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić osiąganie optymalnych wyników inwestycyjnych zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków. Opierając się na wieloletnich doświadczeniach, Tharp opracował plan pozwalający skutecznie poruszać się po rynku. Jego podstawą jest psychologia – ale nie tylko psychologia spekulacji.

Trader doskonały to bodajże pierwsza książka, która każe graczowi giełdowemu spojrzeć na grę na giełdzie w kontekście całego swojego życia – i własnej osobowości. Dopiero później przychodzi pora na staranne przygotowywanie biznesplanu – bo spekulacja nie jest ani hazardem, ani sportem, lecz właśnie biznesem – na wybór systemu i na opracowanie strategii zarządzania wielkością pozycji. Niemal na każdej stronie tej książki Tharp stawia zasadnicze pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jeśli chce się zostać traderem i odnieść sukces.

pis treści

  1. Przedmowa
  2. Wstęp
  3. Podziękowania
  4. Wprowadzenie
  5. Rozdział 1. Praca nad sobą
  6. Rozdział 2. Opracowanie skutecznego biznesplanu
  7. Rozdział 3. Opracowanie systemu spekulacyjnego
  8. Rozdział 4. Zrozumienie znaczenia strategii zarządzania wielkością pozycji
  9. Rozdział 5. Eliminacja błędów i inne drogi do osiągania regularnych Zysków

O autorze

 VAN K. THARP – Jeden z najbardziej znanych trenerów zajmujących się wspomaganiem traderów i inwestorów. W 1975 roku otrzymał doktorat z psychologii na University of Oklahoma Health Science Center. W swoim podejściu do nauczania traderów wykorzystuje techniki NLP. Autor książek, w których zajmuje się budowaniem strategii inwestycyjnych, zarządzaniem kapitałem i opracowywaniem planów działania. W Polsce dotychczas ukazały się jego dwie książki „Giełda, wolność, pieniądze” („Trade your Way to Financial Freedom”) oraz „Bezpieczne strategie inwestycyjne”(„Safe Strategies for Financial Freedom”)

Scroll to Top