Złoty zyskuje na wartości

Dzisiaj złoty znów zyskał na wartości, polska waluta umocniła się wobec wszystkich głównych walut. Kurs euro kosztowało 4,21 zł, a dolar 3,37.

Przyczyna tkwi w dobrych nastrojach i spadku awersji do ryzyka na rynkach globalnych. Wraz ze złotym na wartości zyskiwała większość walut naszego regionu, a na europejskich parkietach giełdowych dominował kolor zielony.

Wpływ w dużej mierze miały lepsze od oczekiwań dane z Niemiec. W szerszej perspektywie złotemu pomaga również spadek prawdopodobieństwa obniżki stóp procentowych ze strony RPP.
Kurs EUR/PLN powinien zmierzać w kierunku 4,20 zł, a CHF/PLN do 3, 49 zł. O losach kursu USD/PLN zadecyduje jutrzejsza publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Przekonanie o zbliżającej się podwyżce stóp w USA sprawi, że dolar amerykański powinien zyskać na wartości, a kurs USD/PLN ponownie wzrosnąć w okolice 3,39 zł.
Złoty się umocni jeżeli EBC ogłosi jakiś program skupu. Złoty jest niedowartościowany. Mamy wysokie, realne stopy procentowe plus geograficzna bliskość i powiązania ze strefą euro, niska inflacja.

Scroll to Top