Grecja nie wpłynęła na rynek akcji.

W czasie dzisiejszej sesji było mało danych makro, które mogłyby znacząco wpłynąć na notowania głównych indeksów.
Wybory parlamentarne w Grecji stanowiły dosyć istotne zagrożenie zarówno dla europejskiej waluty jak i rynku akcji. Rynki nie przejęły się jednak tymi wydarzeniami.  Grecja zgodziła się wejść w koalicję z Syrizą, która wygrała wybory generalne w Grecji. Niezależni Grecy wstępnie zdobyli 4,75% głosów co daje im 13 miejsc w greckim 300 miejscowym parlamencie.

Syriza zdobyła 149 miejsc w greckim parlamencie, Grecy 13. Przed Syrizą trudne rozmowy koalicyjne z partnerem, gdyż z jednej strony skrajnie lewicowa Syrizę, a z drugiej skrajnie prawicowi Niezależni Grecy.

Giełdy za oceanem otworzyły się dzisiaj pod kreską i  w dalszym ciągu pozostają pod presją podaży. Z grona 500 spółek w indeksie S&P500 wyniki zaprezentowało 96 spółek. 43 spółki przedstawiły lepsze od oczekiwań raporty, 32 spółki zaskoczyły negatywnie, a 21 spółek podało wyniki zgodne z oczekiwaniami. Ważony kapitalizacją średni EPS w  96 spółkach spadł o 0,7% r/r, przychód zaś wzrósł o 2,2% r/r.

Na warszawskim parkiecie także presja ze strony podaży. Indeks WIG20 notowany był -0,73% poniżej piątkowego zamknięcia. Najlepiej radzą sobie dzisiaj OrangePL, Pekao oraz PGNiG, najgorzej wypadł MBank, Kernel, a także KGHM.

Scroll to Top