Rekordowy zysk netto Apple.

Szeroka oferta nowych produktów Apple zwiększyła w minionym kwartale sprzedaż do poziomu najwyższego od trzech lat i  ta tendencja raczej utrzyma się, bo Apple promuje swój pierwszy smartwatch.

Apple w pierwszym kwartale swojego roku finansowego miał wzrost przychodów o 30 %, zysk netto wzrósł o 38 %. Do tak dobrych wyników przyczyniła się sprzedaż iPhone’ów z większymi ekranami i unowocześnionych komputerów Mac.

Wzrost sprzedaży i zysku Apple był największy od  2012 r., kiedy przychody były wyższe o 59 % niż przed rokiem. Spółka z Kalifornii zapowiada uzyskiwanie dobrych wyników w przyszłości. Prezes Cook  zapowiada sprzedaż pierwszego produktu w nowej kategorii gadżetów Apple Watch w kwietniu.

Apple pod wodzą Tima Cooka wciąż ma możliwości zwiększania swojej przewagi nad rywalami. Apple wypracował w minionym roku przychody w wysokości ponad 182 mld USD.  Wciąż może się  rozwijać szybciej niż inne spółki technologiczne.

Akcje Apple wzrosły na  posesyjnych notowaniach w Nowym Jorku o 6,7 %, a w środę we Frankfurcie papiery te zyskały ponad 6%.

Scroll to Top