Rynki po południu – wyraźny wzrost zmienności

Dzisiejszy dzień przynosi powrót większej zmienności na rynku walutowym. Para EURUSD jeszcze w południe osiągała poziom 1,10, A dwie godziny znalazła się w rejonie 1,09.

Dziś poznaliśmy rano dobre dane z Niemiec oraz ze strefy euro, gdzie indeks PMI dla przemysłu wzrósł w marcu kolejno z 51,1 pkt. do 52,4 pkt. oraz z 51 do 51,9 pkt.. Pozytywne odczyty obserwowaliśmy dla indeksów dotyczących sektora usługowego. Inwestorzy chętniej kupowali euro. W momencie publikacji inflacji konsumenckiej z USA sytuacja się zmieniła. Wzrosła ona z -0,1% do 0,0% r/r oraz z -0,7% do 0,2% w relacji miesięcznej.

Inwestorzy ponownie zwrócili się w stronę amerykańskiej waluty. Wzrost zmienności doprowadził do umocnienia franka, która to waluta jest obecnie stosowana w strategiach carry trade. Jej wzrost powoduje, że inwestorzy z tego typu strategii się wycofują i domykają pozycje carry.

Na rynku złotego obserwujemy dalsze umocnienie naszej rodzimej waluty względem euro. Kurs EURPLN znajduje się już na niskich poziomach i wynosi 4,0961. Złoty również dobrze radzi sobie względem funta, który spadł po gorszym odczycie inflacji. Kurs GBPPLN znajduje się na poziomie najniższym od początku lutego (5,58).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.