Złoty sobie radzi przy spadkach na giełdzie.

W trakcie dzisiejszej sesji złoty nieznacznie umacniał się wobec zagranicznych dewiz, notując m.in. wzrost o ok. 0,5 proc. w relacji do euro.

Lekki spadek wyceny wobec funta szterlinga był pochodną wzrostu kursu GBP po publikacji zapisków z posiedzenia BoE. Polska waluta wykorzystała kontynuację spadku kwotowań dolara amerykańskiego.
Raczej nie można liczyć na bardziej znaczące umocnienie złotego, gdyż większość inwestorów czeka  na podwyżki stóp w USA, które ograniczą atrakcyjność walut rynków wschodzących.

Mimo słabych nastrojów na rynku akcyjnym i silnych spadków indeksu WIG20, złoty radził sobie dziś całkiem nieźle.  Polska waluta w całości odrobiła wczorajsze straty wobec euro oraz kontynuowała umocnienie w stosunku do franka i dolara.
W kolejnych dniach kurs złotego powinien utrzymać się na relatywnie mocnych poziomach, choć na razie brak jest impulsów do dalszego umocnienia polskiej waluty, dlatego też notowania EUR/PLN powinny ustabilizować się w okolicach 4,10 – 4,12, a CHF/PLN 3,92 – 3,94.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.