Przeciąganie liny na GPW.

Na zamknięciu sesji indeks blue chips zanotował  wzrost o 0,06 % , nieco lepiej zaprezentował się  mWIG40 i sWIG80.

Trwa sezon publikacji wyników finansowych.  Niespodziankę sprawiło LPP, której akcje  były niekwestionowanym liderem w WIG20 zyskując 3,4 %. Wyniki finansowe w IV kwartale zeszłego roku przebiły oczekiwania analityków, gdyż firma wypracowała 1404,7 mln zł przychodów oraz 245,8 mln zł zysku netto.

Raportem pochwaliła się Netia. Inwestorzy przyjęli je chłodno, kurs spadł o 1,53%.

Na szerokim rynku po publikacji wyników, błyszczał Apator zyskując 9,29 %.  W IV kwartale zysk netto sięgnął 24,3 mln zł , a zarząd zadeklarował wypłatę dywidendy za zeszły rok w wysokości 0,80 zł brutto na akcję.

Gwiazdą szerokiego rynku był Redan, którego akcje  zyskały 19,25 % przy obrotach sięgających 2,2 mln zł. Wyróżniało się Monnari,  akcje odzieżowej spółki drożały o 4 % do 13,94 zł. Również zadowoleni są akcjonariusze Solaru, który zdrożał o 10,57 %

Sesja na parkietach zachodnioeuropejskich jest zmienna przez tarcia na linii  Grecja vs. UE. Grecki rząd złożył wniosek o przedłużenie umowy kredytowej ze strefą euro o kolejne sześć miesięcy, ale Niemcy odrzuciły prośbę o finansowanie, gdyż Ateny  nie spełniają rygorów kończącego się programu pomocowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.