Dobry dzień dolara

Dzisiejszy dzień na rynku walutowym nie był nudny dzięki znacząco rozbudowanemu kalendarzowi makroekonomicznemu. Raport ADP dotyczący rynku pracy, wypadł lekko poniżej oczekiwań, natomiast wstępny odczyt PKB w Stanach Zjednoczonych na poziomie 4% był znakomity w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy wynosił 2,9% i wspomógł znaczne umocnienie się dolara wobec większości walut, a co najważniejsze wobec euro.

Po publikacji danych, kurs EUR/USD spadł ostro w dół ustanawiając nowy dołek . Podobnie zachowała się para AUD/USD, której cena aktualnie znajduje się na ważnym poziomie wsparcia, zaś USD/JPY osiągnęła kluczowy poziom oporu.

Na notowania dolara ma wpływ posiedzenie FED, jednak tym razem nikt nie spodziewa się dzisiaj przesłanek o zmianie polityki monetarnej przez bank centralny Stanów Zjednoczonych, zatem rynek walutowy nie powinien się z tego powodu zmienić.

Polski złoty  lekko tracił wobec najważniejszych walut, naturalnie najwięcej wobec dolara amerykańskiego, gdzie notowania  USD/PLN osiągnęły najwyższy poziom od 5 lutego 2014 roku.

 

 

Scroll to Top