Na GPW zielono.

Dzisiejszy dzień przyniósł kontynuację wzrostów na giełdach w Europie, w tym  w Polsce oraz na Wall Street. Nieco gorzej radziły sobie azjatyckie giełdy.

Najważniejsze europejskie indeksy zyskały ponad 3% od wczorajszego zamknięcia. Utrzymują się pozytywne nastroje w Europie, co po części można łączyć z tzw. efektem stycznia oraz oczekiwaniami wobec decyzji w sprawie prowadzenia polityki monetarnej przez Europejski Bank Centralny.  EBC musi dokonać ponownej oceny podjętych środków w 2014 roku oraz początkiem 2015 roku może wprowadzić nowe, niekonwencjonalne metody jak skup obligacji rządowych. CAC40 zakończył dzisiaj wzrostem 3,68%, DAX: 3,40%, FTSE 100: 2,38%.

Inwestorzy z Wall Street już zdołali odrobić tegoroczne straty. Indeks S&P500 mimo spadkowych sesji, znalazł się szybko w pobliżu swoich historycznych szczytów.  S&P500 rośnie o 1,57%, DJIA: 1,62% oraz Nasdaq: 1,74%.

Świetny dzień mijał również na GPW. Jastrzębska Spółka Węglowa dzisiaj wzrosła ponad 5%, głównie dzięki prognozom cen węgla koksującego, wzrost kontraktów na ten węgiel oraz plotkom, że JSW nie ma uczestniczyć w planie naprawczym Kompanii Węglowej. WIG 20 zakończył urósł 2,34% i był to największy wzrost od lutego 2014 roku.

Scroll to Top